Ana içeriğe atla

ARPEK- SUMAR İŞBİRLİĞİ ARGE FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Arpek-SUMAR işbirliği kapsamında bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetlerimiz kesintisiz devam etmektedir. Kalite Müdürü ve İK Üyesi Fuat Topçu, Dökümhane ve Kalıphane Müdürü Naci Ekmen, Mühendislik Müdürü Burak Erdil ve Arge Mühendisleri Aykut Doğan, Ali Özkan  Danışman Doç.Dr.Ekrem Altuncu ile birlikte 10. Uluslararası ALÜMİNYUM SEMPOZYUMU'na katılım sağlamış ALUEXPO yu ziyaret etmiş, arge faaliyetlerinin çıktılarını sözlü sunum ile gerçekleştirmişlerdir. 

AKADEMİ NDT- SUMAR İŞBİRLİĞİ 2021 YILI DEĞERLENDİRME

AKADEMİ NDT- SUMAR İŞBİRLİĞİ 20241 YILI DEĞERLENDİRME toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Bu kapsamda gerek sanayi kuruluşlarına gerekse üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencilerine NDT belgelendirme eğitim ve sınavları gerçekleştirilmiştir. Belgesini alan öğrencilerimiz için iş fırsatları ve kariyer planlamaları kapsamında merkezimiz destek olmaya devam etmektedir.

Katılımcılar endüstriyel örnekler üzerinde ve vaka çalışmaları ile teorik+ uygulamalı eğitimlerini tamamlamıştır. 

SUMAR lisans üstü tez çalışmaları (sanayi-üniversite işbirlikleri)

SUMAR bünyesinde üniversite -sanayi işbirlikleri kapsamında devam eden projelerimizde lisansüstü öğrencilerimiz tez çalışmalarının başarı ile tamamlamışlardır.

MELİH TARIM, AYYÜCE TECİR, İLKAY SEMERCİ, NACİ EKMEN, ŞULE ÖZTÜRK tez savunmalarında başarılı olmuş ve yüksek mühendis ünvanını almaya hak kazanmışlardır.

SUBÜ- BORÇELİK İŞBİRLİKLERİ ARTIYOR

BORÇELİK TEKNİK AKADEMİ- SUMAR işbirliği kapsamında eğitimler tamamlanmış ve protokolde eğitim evren hocalarımıza plaketleri Rektör Yrd. Prof. Dr. Ali Fuat Boz tarafından takdim edilmiştir.

 

https://medyabar.com/haber/8299672/subu-ve-borcelik-is-birligi-gucleniyor

https://t54.com.tr/haber/8299663/subu-ve-borcelik-is-birligi-gucleniyor

https://www.canses.net/subu-ve-borcelik-is-birligi-gucleniyor/136524/

https://www.adayorum.com/haber/8299631/subu-ve-borcelik-is-birligi-gucleniyor

TÜYİDER-SUMAR İŞBİRLİĞİ VE EĞİTİMLER

YÜZEY İŞLEMLER DERNEĞİ YENİ MERKEZİNİN AÇILIŞINI yapmıştır. Yakın gelecekte eğitim faaliyetlerinin başlayacağı sektörün nitelikli insan gücünün artırılmasına yönelik projelerin yürütüleceği gündemi ile toplanılmış, Merkezin açılışında sektör uzmanları ve değerli akademisyenlerin katılımı planlanan çalışmalar ve yakın zamanda gerçekleştirilecek SURTEC2021 (25-27 KASIM) http://www.surtecheurasia.com/ fuar programı ve hali hazırda devam eden çalışmalar ele alınmıştır. SUMAR gerek projeleri, lisans üstü çalışmaları ile yeni mezunlarına sektörde istihdam kazandırmaya devam etmektedir.

SUMAR SEKTÖREL EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

Dr. Öğr. Üyesi Eren Yılmaz ve Merkez Müdürümüz Doç.Dr. Ekrem ALTUNCU haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirmiş, yeni dönemde NDT sertfikilalı eğitim programı kapsamında çalışmaların başarı ile devam ettiğini öğrencilerimizin, yeni mezunlarımızın istihdamı için bu faaliyetlerin önemi ve sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda yeni eğitimlerin düzenleneceği konusu gündeme getirilmiştir.

 

-Kaynak teknolojileri

-Kaynak kalite kontrolü

-Yüzey İşlemler

-Isıl İşlemler

-İleri İmalat Yöntemleri 

-Malzeme Bilgisi

ARPEK- SUMAR İŞBİRLİĞİ ARGE FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

ARPEK ARKAN PARÇA ALÜMİNYUM ENJ. VE KALIP SAN AŞ -SUMAR işbirliği kapsamında lisansüstü çalışmalarına bir yenisi eklenmiştir,

Naci Ekmen (Dökümhane ve Kalıphane Müdürü) üniversite- sanayi işbirliği kapsamında yürütülen arge projesi kapsamında Tez çalışması başarı ile tamamlanmıştır.  Endüstriyel bir problemin çözümüne yönelik çalışma kapsamlı bir deneysel çalışma, simülasyon ve analizleri kapsamaktadı.r

Kendisini Tebrik Eder, Başarılar Dileriz

SUMAR YK.

Abone ol