Ana içeriğe atla

KARİYER GÜNLERİ-METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ- İZMİT KOLEJİ

İZMİT KOLEJİ Son sınıf Lise Öğrencileri ile Dr. EKREM ALTUNCU kariyer günlerinde meslek seçimi ve metalurji ve malzeme mühendisliği hakkında bilgilendirme toplantısı: 15.05.2020 de zoom- meeting de gerçekleştirilecektir. Konu başlıkları:

-metalurji mühendisliği bölümü ve zorlukları 

-çalışma alanları

-kariyer planlamasında metalurji-malzeme mühendisliğinin çalışma alanları 

- meslek seçimi ve kariyer planlaması 

CEVHER JANT Arge Merkezi ile SUMAR arasında işbirliği anlaşması imzalanmıştır

Basınçlı döküm alüminyum alaşımları, yüzey işlemler konlarında işbirlikleri yürütülecektir. 1955’ten beri Türkiye’de alüminyum döküm sektöründe hizmet veren Cevher döküm firması İzmir-Ege bölgesine faaliyet göstermekte olup ve sürekli arge yaklaşımları ile üniversite-sanayi işbirliklerine önem vermektedir. İşbirliği her iki kuruma da hayırlı olsun

FATİH SULTAN MEHMET ÜNİVERSİTESİ (ALUTEAM) İLE SUMAR ARASINDA işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde yer alan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi kısa adıyla “ALUTEAM” ile SUMAR arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında alüminyum alaşımlarının üretimi, ısıl işlemi, yüzey işlemi ve katmanlı imalat yöntemlerine yönelik arge ve proje işbirlikleri, test ve analiz hizmetleri birlikte yürütülecektir.  İki kurum için bu işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyoruz.

Link:http://aluteam.fsm.edu.tr/

Abone ol